Korona vírus

Myslou pozitívny, na testy negatívny

Obsah:

 • O víruse
 • Prevencia
 • Podpora imunity
 • Nastavenie mysle
 • VIDEO – Štatistiky klamú?
 • VIDEO – Dobré rady Vladimír Krčméryho
 • Kde sledovať informácie
 • Ostaňte v pohybe – Zoznam FB stránok, kde môžete sledovať livestream a zacvičiť si s nimi doma

 

COVID-19

COVID-19 je infekčné ochorenie spôsobené vírusom SARS-CoV-2. Je alarmujúci, pretože má oveľa vyššiu úmrtnosť ako chrípka a pretože jeho inkubačná doba je pomerne dlhá (čo čiastočne vysvetľuje, prečo sa rozšíril viac ako predchádzajúce koronavírusy: ľudia, ktorí sú už infikovaní, môžu vyzerať a cítiť sa zdravo, takže nerobia preventívne opatrenia proti šíreniu vírusu). Osvedčené a skutočné metódy, ako je dôkladné umývanie rúk, sú nevyhnutné.

 
prevencia korona virusu

Pre podporu imunity:

výživa na imunitu
 • Vit. A – podporuje množenie prospešných baktérii v tráviacom trakte a tým nepriamo bojuje proti vírusom. /R/
 • Vit. C – Môže zredukovať dĺžku symptómov nachladnutia, pokiaľ ste ho brali pred tým, než ste ochoreli. Hlavne u atlétov a u starých ľuďí.
 • Vit. D – Znižuje riziko ochorenia na respiračné ochorenia ako Korona vírus. V zimných mesiacoch máme deficit vit. D a preto je vhodné ho dopĺňať a tráviť čo najviac času na slnku.
 • Omega 3 – Omega 3 mastné kyseliny majú protizápalový účinok a tým napomáhajú bojovať proti chorobám. Z rovnakého dôvodu sa odporúča znížiť konzumácia vysoko spracovaných jedál, ktoré sú presýtené Omega 6 kyselinami, ktoré sú pro-zápalové.
 • Selén – Spomaľuje množenie sa vírusu a tým redukuje jeho následky. /R/
 • Zinok – Redukuje množenie sa vírusu v tele. Ak ho chcete užívať, vyberte si orálne pastilky. Pilulky sú neúčinné.

Pohyb vonku?

„Pravidelný bežecký tréning posilňuje imunitný systém a redukuje riziko infekcie. Rozhodujúca je správna intenzita a objem tréningu. Tréningy v nízkej intenzite posilňujú imunitný systém. Vysoko intenzívne tréningy môžu imunitu zaťažiť a znížiť obranyschopnosť. Takzvaný „Open Window efekt” sa však vyskytuje len po veľmi dlhých a veľmi intenzívnych tréningoch. Beh vo voľnom tempe, chôdza, turistika alebo bicyklovanie podporujú imunitu a zlepšujú výdrž,“ hovorí športový lekár Dr. Robert Fritz. (zdroj)

Môžem bezpečne športovať?

Odpoveď na to či športovať a ako športovať nájdete podrobnejšie v tomto článku.

zdrave praktiky

Premeditation Malorum:

„To, na čo sa nepozeráme, má drvivejší účinok a nepredvídanie zvyšuje váhu katastrofy. To je dôvod na zabezpečenie toho, aby nás nič neprekvapilo. Mali by sme premietať svoje myšlienky pred nami na každom kroku a myslieť na každú možnú udalosť namiesto obvyklého priebehu udalostí …

Vypočujte si ich vo svojej mysli: vyhnanstvo, mučenie, vojna, stroskotanie lode. Všetky podmienky naších ľudských údelov by mali byť pred našimi očami. “ Seneca

 

 

 


CVIČTE DOMA

Ste doma a chcete ostať aktívnymi? Nasledujúce FB stránky poskytujú cvičenia v podobe živých prenosov zdarma. Rozhýbte svoje telo a podporte svoju imunitu a uvoľníte aj myseľ.

Health Gym - ? pondelok, streda a piatok o 17:00

Ponúkame cvičenia na doma zadarmo, cez livestream.
A to pondelok, streda a piatok o 17:00
Nepotrebuješ žiadne náčinie ani náradie, iba vlastné telo a menší priestor na cvičenie ?‍♂️

Cvičenia sú komplexne zamerané na celé telo. Pokial máš alebo si mal nejaký problém s pohybovým aparátom a cítiš pri niektorom z cvičení bolesť (nie svalovú), tak dané cvičenie vynechaj.

STREAM

SOWA Gym - ? denne o 9:00

? Každý deň o 9:00 si doma zacvičíš s našim trénerom cez livestream, lebo tréning bude vždy, aj keď nie spoločne v gyme ?

STREAM